NesaDeBeli - Lovac na sreću
Ako nemaš dovoljno sreće, znaj da si naišao na ljude koji ti žele pomoći.
Ukoliko imaš sreće, ostani i pomozi ostalima koji je nisu našli.
Bilo da ostaneš ili da odeš, ja ti želim da imaš uvek dovoljno sreće.
NesaDeBeli - Lovac na sreću
Ako nemaš dovoljno sreće, znaj da si naišao na ljude koji ti žele pomoći.
Ukoliko imaš sreće, ostani i pomozi ostalima koji je nisu našli.
Bilo da ostaneš ili da odeš, ja ti želim da imaš uvek dovoljno sreće.
NesaDeBeli - Lovac na sreću
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NesaDeBeli - Lovac na sreću


 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Slika za novi forum
Adresa sreće EmptyPon Okt 03, 2016 10:11 am od NesaDeBeli

» Sest pesama
Adresa sreće EmptyPet Mar 11, 2016 12:37 pm od NesaDeBeli

» Supstance i industrijski preparati koji pomažu razvoj ćelija raka
Adresa sreće EmptyUto Apr 16, 2013 1:07 pm od NesaDeBeli

» Preparati koji pomažu u borbi protiv tumora
Adresa sreće EmptyUto Apr 16, 2013 1:04 pm od NesaDeBeli

» Biljke koje pomažu u borbi protiv tumora
Adresa sreće EmptyUto Apr 16, 2013 12:26 pm od NesaDeBeli

» Rak iz mog ugla
Adresa sreće EmptyUto Apr 16, 2013 12:18 pm od NesaDeBeli

» Program Stranka Debelih Srba ( u izradi, potrebna pomoć )
Adresa sreće EmptySub Jan 07, 2012 11:40 pm od NesaDeBeli

» Poučne priče s raznih strana sveta
Adresa sreće EmptyČet Jun 23, 2011 11:47 am od NesaDeBeli

» Link Lolicka
Adresa sreće EmptySre Apr 27, 2011 1:54 pm od NesaDeBeli

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži
Forum
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Socialni obeležak stranice
Bookmark and share the address of NesaDeBeli - Lovac na sreću on your social bookmarking website

Zadržite i delite adresu NesaDeBeli - Lovac na sreću na vaš sajt social bookmarking-a

 

 Adresa sreće

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
NesaDeBeli
Admin
NesaDeBeli


Posts : 472
Reputacija : 1
Join date : 26.02.2010
Age : 55
Location : Aleksandrovac

Adresa sreće Empty
PočaljiNaslov: Adresa sreće   Adresa sreće EmptyČet Mar 04, 2010 1:18 pm

Znate li gde stanuje sreća?
Gde joj je dom?
Kažite nam da i mi znamo.

Ja bih rekao da sreća stanuje u oku žene koja nas voli.


Poslednji put izmenio NesaDeBeli dana Čet Mar 03, 2011 10:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://nesadebeli.forumsr.com
mnfrd




Posts : 2
Reputacija : 3
Join date : 30.06.2010

Adresa sreće Empty
PočaljiNaslov: Re: Adresa sreće   Adresa sreće EmptyPet Jul 02, 2010 3:22 am

SREĆA

Dođu, ponekad, trenuci sreće. Neznano. Niotkuda. Smejemo se. Radosni smo. Mljackamo sa slašću te trenutke. O, da. Znamo da su kratki, da će nestati isto tako nenadano, ali, ne razmišljamo o tome. Plivamo veseli i srećni, ne misleći ni o čemu drugom.
Svetlost nas doziva... I neki daleki orijentalni zvuci. Zavirujemo u svaku sobu, gledamo kroz okna svakog prozora kraj kojeg prođemo. Uživamo i ne mislimo o kratkoći svega kroz šta upravo prolazimo. Kotrljamo se kroz vazduh kao grudva snega sa planine. (A u podnožju... ) Grudva postaje sve veća, sve moćnija, ide pravo, guta sve. A u podnožju se sudara sa stenama i raspršuje se u bezbroj komadića. Kraj.
A mi? Znamo za sudbinu grudve, ali i dalje gomilamo trenutke sreće, ne pomišljajući o zaustacljanju. ( Ko, uostalom, može zaustaviti veliku grudvu na pola... ili tri četvrtine nizbrdice? ) Oh, kad bi se nekako mogli zamrznuti... i to na samom vrhuncu. Da... da uživamo večno u trenucima sreće, bez mogućnosti rasprsnuća. Kad bi, oh, kad bi samo mogli zatvoriti oči, uši, sva čula... i uživati srećni.
Sreća se kupa u trenucima koji dolaze niotkuda. A možda nastaju tu negde, u nama? Onda kad smo ispražnjeni i spremni za priliv ugodnih trenutaka. Negde u venama ili kostima... lančano kroz splet vena i kapilara, kostiju, od nogu do visoko podignutih ruku. Sreća pliva, kruži, obrazuje fantastične vrtloge. Uvijamo se pod njom... kao u ritmu muzike. I smejemo se... kao idioti. Ne, nismo ludi; samo smo srećni i smejemo se. Zatvaramo ispusne ventile plašeći se odliva čarolije.
Ventili? Možda je tu greška? I automobil zapušenog auspuha prska. Tačno! Tako i mi, ne dozvoljavajući trenucima sreće da se prerađuju, i kao takvi, razmnožavaju, dele, odlaze u atmosferu... tako i mi prskamo. Dolazimo do vrhunca, trčeći kao idioti... i onda prskamo. Topimo se kao grudva na auspuhu. Sreća nas napušta... ili klizi nazad u svoje skrovište, negde u dubini nas. Kraj.
Ne! To nije fer. Moramo otkriti način da večno održavamo čaroliju. Uzalud! Neki su pokušali. Bili su čak i suviše grubi. Jurili su za srećom ne dozvoljavajući joj da se sakrije u dubini naših ličnosti. I šta su dobili? Jureći za jednim krajem nisu primetili ostale bezbrojne pipkr koji su izranjali iz njih. Gledali su samo pravo i, prateći trag nestajuće sreće, prenebregavali sve ostalo. Živeli su večito u njenoj senci. Grčevito su ispružali udove ka umirućoj senci sreće. Za to vreme, novi, bezbrojni pipci radosti uzalud su prožimali njihova izmučena tela. Kraj.
A šta je sa ostalima? Da, i oni su u početku, kao i svi drugi, potrčali za prvim oslabljenim signalima sreće. Ali, vremenom su, učeći igru, prihvatajući njena pravila, ostavljali umiruće trenutke i spremno se okretali drugim signalima, u iščekivanju sledećeg pipka, trenutka radosti. Ušli su u igru i vrte se u krug. Malo sreće, ponekad, na pravi način, za najizdržljivije igrače.
A ja? Pažljivo dirigujem čulima, propuštam i ispuštam prerađene trenutke sreće, izbegavam vešto ( bar se trudim) lažne veštačke surogate, i uživam... doživljavam vrhunac... čuvam se prelomnog, kritičnog trenutka... I smejem se kao idiot.


Nazad na vrh Ići dole
 
Adresa sreće
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Paradoks sreće / paradoks hedonizma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
NesaDeBeli - Lovac na sreću :: Gde pronaći sreću-
Skoči na: